Hakkımızda


HÂDÎ BEY KUKLA 1957

Bir lezzet efsanesi…

1957 yılında Ankara’nın Cebeci/Dörtyol semtinde Kukla Sanatçısı Hadi POYRAZOĞLU tarafından kurulan KUKLA KEBAP,  zamanın ve Ankara’nın en meşhur İskender kebapçısı olmuştur.

Altındağ Belediyesinin Hamamönü ve çevresini tarihsel dönüşüm projesi çerçevesinde yapılandırması sonucu, 1957 yılında açılan ilk KUKLA İskender kebapçısının eski binası yıkılmış ve tarihsel dokusuna uygun olarak inşa edilen yine aynı cadde üzerindeki yeni yerine taşınmıştır. Kurucumuz Hâdî Poyraz 17 Ocak 2000 tarihinde rahmetli olmuştur.

2020 yılında yeni yerine taşınırken torun Mümtaz POYRAZ, dedesinin hatırasını yaşatmak ve bölgenin tarihi dokusuna katkı sağlamak için KUKLA KEBAP olan restoranın adını HÂDÎ BEY ANKARA LEZZETLERİ olarak değiştirmiştir.

Bir Ankara klasiği olan HÂDÎ BEY ANKARA LEZZETLERİ’nin misyonu; açıldığı 1957‘den günümüze gelen özel İskender Kebabını ve yöresel Ankara Lezzetlerini bir çatı altında buluşturarak Ankara kültürünü ve lezzetlerini yaşatmaktır.

HÂDÎ BEY KUKLA 1957’nin yakınında veya uzağında hiçbir şubesi yoktur.

Adımıza benzer isimler ile yakınımızda ve uzağımızda marka oluşturan işletmeler, yalnızca orijinal Hâdî Bey’in kalitesini taklit etmeye çalışmaktadır.

1957’den Günümüze…